21.05.2015

5. smotra zborova fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

U petak 22. svibnja 2015. u 20 sati u Hrvatskomu glazbenomu zavodu u Zagrebu održat će se 5. smotra zborova fakulteta Sveučilišta u Zagrebu pod nazivom Festa choralis Zagrabiensis 2015.

Pokrovitelji ove manifestacije glazbenoga stvaralaštva su prof. dr. sc. Damir Boras, rektor Sveučilišta u Zagrebu, i prof. dr. sc. Tomislav Dobranić, dekan Veterinarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Organizator ovogodišnje Feste choralis je Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Na ovogodišnjoj glazbenoj manifestaciji nastupat će Capella juris (Pravni fakultet), ženski vokalni sastav Rezonanca (Fakultet elektrotehnike i računarstva), akademski zbor Concordia discors (Filozofski fakultet), klapa Falkuša (Agronomski fakultet), zbor Albe Vidaković (Institut za crkvenu glazbu), akademski zbor Vladimir Prelog, pjevački zbor studenata Lege artis (Medicinski fakultet), pjevački zbor Sonus oeconomicus (Ekonomski fakultet), akademski zbor Ab ovo (Veterinarski fakultet) i Komorni orkestar Veterinarskoga fakulteta. Svaki će se zbor predstaviti s po tri izvedbe.

Na 5. smotri zborova fakulteta Sveučilišta u Zagrebu posjetitelji će moći uživati u mnogim zborskim izvedbama, počevši od klasičnih djela, preko obrade narodnih napjeva, do suvremenih skladbi moderna izričaja.