02.02.2016

Dan Stomatološkoga fakulteta

Svečana sjednica Fakultetskoga vijeća u povodu Dana Stomatološkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Dana sv. Apolonije održat će se u petak 5. veljače 2016. u 12 sati u prostorima Fakulteta u Gundulićevoj 5. Uz ugledne goste iz akademske zajednice, nastavnike i studente fakulteta, dekan prof. dr. sc. Hrvoje Brkić predstavit će rad Fakulteta u protekloj godini te dodijeliti nagrade i plakete najuspješnijim studentima, asistentima, znanstvenim novacima i nastavnicima.

10.00 Promocija Sveučilišnih magistara
           dentalne medicine
12.00 Svečana sjednica Fakultetskoga vijeća
12.10 Zbor studenata SFZG-a "Z(u)bor"
          Josip Runjanin: Lijepa naša
12.15 Riječ Dekana
12.25 Dekanove nagrade najboljim studentima
           i plakete studentskim udrugama
12.35 Dodjela plakete za najbolji doktorski rad
12.45 Dodjela plaketa znanstvenim novacima
           i asistentima za znanstvenoistraživački rad
12.55 Dodjela plaketa zaslužnim nastavnicima
           i djelatnicima Fakulteta
13.10 Zbor studenata SFZG-a "Z(u)bor"
          Elvis Presley: Can't help falling in love
13.15 Druženje uz domjenak

Stomatološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Povijest Stomatološkoga fakulteta u sklopu Sveučilišta u Zagrebu obuhvaća tri razvojna razdoblja: početno razdoblje visokoškolske stomatološke nastave od 1922. do 1948. godine, ustroj i djelovanje Odontološkoga odsjeka Medicinskoga fakulteta u Zagrebu od 1948. do 1962. te osnutak i uspon Stomatološkoga fakulteta od 1962. godine do danas.
Odlukom Sabora Republike Hrvatske broj 688–62, članak 1, osnovan je 26. rujna 1962. samostalni Stomatološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Danas je Stomatološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu svojim ustrojem, nastavnim planovima i rezultatima rada nositelj struke u Hrvatskoj i vodeća visokoškolska ustanova koja njeguje sve pozitivne odlike u svojoj tradiciji, nastojeći istodobno udovoljiti uvjetima te dosegnuti i osigurati europske standarde.