18.03.2016

Dominikanac i predavač na FFDI-ju Srećko Koralija dobio cijenjenu nagradu Sveučilišta u Cambridgeu

Gostujući predavač na Filozofskom fakultetu Družbe Isusove Sveučilišta u Zagrebu Srećko Koralija (Red propovjednika ili lat. Ordo Praedicatorum – OP) dobio je prestižnu prorektorovu nagradu Sveučilišta u Cambridgeu, koja se dodjeljuje najbolje rangiranim istraživačima i studentima.

Koralijino doktorsko istraživanje usredotočeno je na komparativnu analizu prijevoda Septuaginte (grčki jezik) i Pešite (sirijski jezik), verzija knjige Postanka s obzirom na njihov hebrejski predložak. Posebnost je projekta  u analizi prevođenja, odnosno u tekstualnim transformacijama pojmova unutar interkulturnoga i religijskoga konteksta pojedinoga teksta. Hrvatski dominikanac prethodno je završio dvije specijalizacije u Oxfordu o aramejskom, odnosno sirijskom jeziku i orijentalnoj znanosti.

Ova će nagrada pridonijeti njegovu doktorskomu istraživanju Staroga zavjeta na Bogoslovnom fakultetu, pod mentorstvom dr. Jamesa Aitkena.

Više o nagradama i međunarodnim stipendijama Sveučilišta u Cambridgeu možete vidjeti ovdje.