03.04.2015

Natječaj za dodjelu stipendija Vlade Francuske Republike za 2015. g.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, Agencija za mobilnost i programe Europske Unije te  Veleposlanstvo Francuske Republike u Republici Hrvatskoj objavili su Natječaj za dodjelu stipendija Vlade Francuske Republike.

1. JEZIČNE STIPENDIJE

a) 8 jednomjesečnih stipendija za usavršavanje francuskog jezika.

Stipendije su namijenjene studentima diplomskih studija svih studijskih programa osim francuskog jezika. Stipendije nisu namijenjene početnicima kao ni studentima koji izvrsno poznaju francuski jezik.

b) 4 mjeseca stipendija za studente francuskog jezika (studente diplomskog studija).

c) 9 dvotjednih stipendija za nastavnike francuskog jezika.

2. OSTALE STIPENDIJE - ZA SVA ZNANSTVENA PODRUČJA

a) 8 stipendija u trajanju od 9 mjeseci za diplomski i poslijediplomski studij.

Stipendije se počinju provoditi u listopadu 2015. godine.

b) 7 mjeseci stipendija za diplomsko i poslijediplomsko stručno usavršavanje u trajanju od 1 do 3 mjeseca.

Stipendije se moraju provesti do kraja 2015. godine.

Stipendije pod 2a) i 2 b) namijenjene su kandidatima mlađima od 36 godina.
Poznavanje francuskog jezika je prednost, ali nije uvjet za dodjelu stipendije.

Rok za prijavu je 15. travnja 2015.

Više informacija dostupno je na poveznici: www.croatie.campusfrance.org/hr/node/293893.