Otprilike pola godine posvećeno je organizaciji Moot Court Croatia natjecanja, a natjecateljske su se ekipe četiri mjeseca pripremale za samo natjecanje. Dugačak put bio je satkan od odluka jednih da se pridruže eSTUDENTu i odaberu MCC kao svoj tim, a za druge je prijava na natjecanje bila potaknuta željom za prikupljanjem praktičnoga iskustva i odmjeravanjem snaga s kolegama studentima prava iz cijele države.
Natjecanje se sastoji od dva dijela: pisanje podnesaka i usmena ročišta. Do usmenoga stupnja natjecanja, uz potporu svojih mentora, doguralo je 14 natjecateljskih ekipa, koje su bile najuspješnije u prvoj fazi natjecanja - pisanju podnesaka. Svečano otvorenje usmenoga dijela natjecanja održano je 8. svibnja 2015. u prostoru Državnoga arhiva u Zagrebu. Tada su natjecateljske ekipe putem ždrijeba saznale protivnike kojima će se suprotstaviti na ročištima prvoga dana. Usmena ročišta, podijeljena u dva dijela, održala su se u subotu i nedjelju 9. i 10. svibnja.
Upravo je usmena faza vrhunac Moot Court Croatia natjecanja. Studenti imaju priliku pred sudačkim tijelom pokazati umijeće pravne argumentacije, logičkoga zaključivanja i retoričkih sposobnosti, a njihov uspjeh uvelike ovisi o radu i trudu koji su uložili tijekom priprema. Prvoga dana usmenih rundi u prostorijama Općinskoga kaznenoga suda u Zagrebu svaka od ekipa sudjelovala je na dvama ročištima: jednom u ulozi tužitelja, a drugi put u ulozi tuženika. Četiri tima s najboljim rezultatima prošla su dalje u poluzavršnicu i završnicu natjecanja.
Posljednje dvije runde održane su u prostorijama Županijskoga suda u Zagrebu. U završnicu su ušle ekipe 202 iz Zagreba i 207 iz Osijeka. O njihovoj kvaliteti govori i činjenica da su upravo oni osvojili sve najvažnije nagrade. Tako je ekipa 207 iz Osijeka, koju čine Romana Ćosić, Katarina Knežević, Tomislav Metelko i Mario Vrdoljak, osvojila nagradu za najbolji pisani podnesak, a također je članica njihove ekipe Katarina Knežević nagrađena kao najbolji govornik. Prvo mjesto osvojila je ekipa 202 iz Zagreba: Daria Drpić, Jasmina Đapo, Marko Lučić i Marko Maligec.
Uz laskave titule pobjednici su osvojili i vrlo vrijedne nagrade. Tako su si članovi pobjedničke ekipe osigurali ljetne prakse u partnerskim odvjetničkim uredima i put u Bruxelles, a drugoplasirana ekipa osvojila je besplatno sudjelovanje na prestižnoj eSTUDENTovoj Ljetnoj školi u Dubrovniku (Dubrovnik Summer School). Najbolja govornica dobila je Pravni leksikon kao dar Leksikografskoga zavoda Miroslav Krleža, a ekipa s najboljim pisanim podneskom zaslužila je paket knjiga iz pravne struke koji je osigurao partner projekta Narodne novine.
Partner projekta IUS-INFO omogućio je svim natjecateljima neograničeno pretraživanje pravnih izvora na svom portalu te im tako olakšao snalaženje u moru informacija s kojima su se trebali suočiti u pripremi svojih argumenata.
Nakon proglašenja pobjednika slavlje je nastavljeno opuštenim druženjem u hostelu Swanky Mint, gdje je održana zabava s karaokama za sve natjecatelje i sudionike. I ovogodišnje natjecanje još je jednom potvrdilo da Hrvatska ima puno odvažnih i proaktivnih mladih pravnika koji svoje vrijeme i trud ulažu u pripremu za to, po mišljenju mnogih sudaca, odvjetnika i članova akademske zajednice, jako korisno i hvalevrijedno natjecanje, koje je odlična priprema za budući rad u struci.