27.01.2016

Održan sastanak rektora Sveučilišta u Zagrebu i novoga ministra znanosti, obrazovanja i sporta

U Rektoratu Sveučilišta u Zagrebu u srijedu 27. siječnja 2016. održan je sastanak rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa i novoga ministra znanosti, obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Predraga Šustara.

Uz rektora Borasa i ministra Šustara, sastanku su nazočili saborski zastupnik Tomislav Čuljak, prorektori Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Ivana Čuković-Bagić, prof. dr. sc. Mirjana Hruškar, prof. dr. sc. Ante Čović, prof. dr. sc. Miloš Judaš, prof. dr. sc. Tonči Lazibat i prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga, predsjednik Sveučilišnoga savjeta Petar Mišević te sanacijski upravitelj Studentskoga centra u Zagrebu Pejo Pavlović.

Tijekom sastanka rektor Boras i ministar Šustar razgovarali su o budućoj suradnji između Sveučilišta u Zagrebu i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Rektor Boras, ujedno i predsjednik Rektorskoga zbora Republike Hrvatske, istaknuo je kako je dobra komunikacija između resornoga ministarstva i Rektorskoga zbora važna za daljnji razvoj i unaprjeđenje hrvatskoga znanstvenoga i visokoobrazovnoga sustava.

Ministar_Sustar_sijecanj2016