23.01.2014

Održan uvodni sastanak UZDOC projekta

U Bruxellesu je 14. i 15. siječnja 2014. u organizaciji UNICA-e i sudjelovanje predstavnika Sveučilišta u Zagrebu kao projektnog partnera, održan uvodni sastanak projekta „Enhancing Quality of Doctoral Education at Higher Education Institutions in Uzbekistan (UZDOC)“.

Glavni cilj projekta je povećati kvalitetu doktorskog obrazovanja u Uzbekistanu, koristeći pri tome primjere dobre prakse u doktorskom obrazovanju unutar Europskog visokoobrazovnog prostora (EHEA).

Na uvodnom sastanku sudjelovali su svi partneri na projektu: UNICA (kooridinator), University of Zagreb (Hrvatska), Sapienza University Rome (Italija), Comenius University in Bratislava (Slovačka) University of Granada (Španjolska), Athens University of Economics and Business (Grčka), Tashkent Financial Institute (Uzbekistan), State Institute of culture and arts of Uzbekistan (Uzbekistan), Samarkand Institute of Economics and Service (Uzbekistan), Qaraqalpaq State University (Uzbekistan), Karshi State University (Uzbekistan), Ministry of Higher Education of the Republic of Uzbekistan (Uzbekistan).

Tijekom sastanka dogovoren je plan rada za prvu fazu projekta – proučavanje pravnog okvira za doktorsku izobrazbu u Uzbekistanu, i usporedba s postojećom regulativom i praksom u EHEA.