09.07.2015

Prof. dr. sc. Stanko Lasić novi počasni doktor Sveučilišta u Zagrebu

Na svečanosti održanoj 9. srpnja 2015. u Veleposlanstvu Republike Hrvatske u Parizu, rektor prof. dr. sc. Damir Boras dodijelio je počasni doktorat Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stanku Lasiću.

Počasni doktorat Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stanku Lasiću, književnom povjesničaru i teoretičaru, dodijeljen je za izniman doprinos razvoju hrvatske znanosti o književnosti, nastanku pojedinih analitičkih paradigmi i usustavljivanju njegovih terminologija, međunarodnoj afirmaciji hrvatske književnosti te ugledu Sveučilišta u Zagrebu i Republike Hrvatske.

Svečanost dodjele počasnoga doktorata započela je uvodnim govorima rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa, veleposlanika Republike Hrvatske u Francuskoj Republici dr. sc. Ive Goldsteina i promotora prof. dr. sc. Krešimira Bagića. Nakon što je rektor Boras proglasio prof. dr. sc. Stanka Lasića počasnim doktorom Sveučilišta u Zagrebu, profesor Lasić upisao se u knjigu počasnih doktora te se obratio uzvanicima. Svečanost dodjele počasnoga doktorata završila je akademskom himnom Gaudeamus igitur.

pocasni_lasic_2015

Svečanoj dodjeli počasnoga doktorata Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stanku Lasiću nazočili su prorektor za znanost, međuinstitucijsku i međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Miloš Judaš, prorektorica za studente, studije i upravljanje kvalitetom prof. dr. sc. Ivana Čuković-Bagić, član Povjerenstva za dodjelu počasnoga doktorata prof. dr. sc. Stipe Grgas, dekan Kineziološkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i posebni savjetnik rektora za društvene komunikacije i sport prof. dr. sc. Damir Knjaz te drugi uzvanici.

Počasni doktorat Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stanku Lasiću dodijeljen je na temelju izvješća Stručnoga povjerenstva za dodjelu počasnoga doktorata koji je prihvatio Senat 10. ožujka 2015. Stručno povjerenstvo djelovalo je u sastavu: akademkinja Dunja Fališevac, predsjednica, akademik Stjepan Damjanović, prof. dr. sc. Krešimir Bagić, prof. dr. sc. Stipe Grgas i prof. dr. sc. Ivo Žanić, članovi.

Knjižica - svečanost dodjele počasnog doktorata