29.03.2016

Skok u znanost: Put u svemir

Dječji odjel Narodne knjižnice i čitaonice "Vlado Gotovac" u Sisku (Kranjčevićeva 8) od 4. do 21. travnja 2016. četvrti će puta biti domaćin projekta Skok u znanost, kojemu je cilj popularizirati znanost i približiti je najmlađima.

Ove godine tema projekta je Put u svemir, a realizirat će se u suradnji sa studentima i profesorima osnovnih i srednjih škola, profesorima Metalurškog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatskom zajednicom tehničke kulture, astronomskim društvima i drugima. Tom će se prigodom djeci svih uzrasta održati predavanja i kreativne radionice iz različitih znanstvenih područja, a sve s ciljem popularizacije znanosti i kreativanoga pristupa učenju školskoga gradiva iz područja društvenih, prirodnih i tehničkih znanosti.

Ovogodišnji manifestacija nas vodi na putovanje u novi svjetski ocean koji nazivamo svemir - prostorno i vremenski neograničen svijet koji nas okružuje.

Više možete saznati ovdje.