U Znanstveno-učilišnom kampusu Borongaj u ponedjeljak 28. rujna 2015. svečano je otvoren Inkubacijski centar za bioznanosti i komercijalizaciju tehnologije – BIOCentar.
BIOCentar je otvorio predsjednik Vlade Republike Hrvatske Zoran Milanović u nazočnosti direktorice u Glavnoj upravi za regionalnu politiku Europske komisije Vittorije Alliate di Villafrance, ministra znanosti, obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Vedrana Mornara, ministra poduzetništva i obrta Gordana Marasa, ministra regionalnoga razvoja i fondova Europske unije prof. dr. sc. Branka Grčića, rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa, zamjenice gradonačelnika Grada Zagreba Vesne Kusin, ravnatelja HAMAG-BICRO-a Darka Liovića te drugih visokih uzvanika.
BIOCentar je inkubatorski centar za bioznanosti i komercijalizaciju tehnologije koji nudi infrastrukturu i usluge za razvoj biotehnoloških tvrtki. BIOCentar će osiguravati specijaliziranu laboratorijsku infrastrukturu za start-up poduzeća, postojeće biotehnološke tvrtke i istraživačke projekte, a u njegovoj ponudi ističe se nekoliko posebno pripremljenih programa: poslovna inkubacija (BOInkubacija), transfer tehnologije (BIOTransfer), edukacija (BIOedukacija), poslovno povezivanje (BIOUmreživanje) te dostupnost infrastrukture (BIOInfrastruktura).
Zgrada BIOCentra obuhvaća oko 4500 četvornih metara prostora, od čega su na oko 1000 m2 smješteni suvremeno opremljeni laboratoriji. Također, u BIOCentru se nalaze i uredi i sobe za sastanke te tri veće i četiri manje dvorane koje su pogodne za organiziranje edukacije za razvoj poduzetničkih i menadžerskih vještina.
BIOCentrom će upravljati tvrtka BICRO BIOCentar d. o. o., koju su zajednički osnovali HAMAG BICRO, Grad Zagreb i Sveučilište u Zagrebu. Predsjednik Uprave BIOCentra je dr. sc. Dubravko Kičić, a direktorica za istraživanje i transfer tehnologije dr. sc. Sanja Šale.
Projekt izgradnje, nadzora, tehničke pomoći i opremanja BIOCentra provodi se u okviru Operativnoga programa Regionalna konkurentnost 2007. - 2013., iz kojega je osigurano financiranje u iznosu od 16.376.410,00 eura. Ovaj je projekt podržala i Svjetska banka u razdoblju od 2008. do 2010. kroz zajam u iznosu od 524.874,00 eura, čime je financirana izrada tehničke dokumentacije.