12.05.2015

Tjedan hrvatskih botaničkih vrtova i arboretuma 2015.

Sekcija botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatskoga botaničkoga društva u suradnji s brojnim suorganizatorima organizira 5. Tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske od 11. do 17. svibnja 2015.

Sudjelovanje u sad već tradicionalnoj manifestaciji preporučuje Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta – u skladu sa školskim kurikulom – svim hrvatskim osnovnim i srednjim školama. Sva događanja potpuno su besplatna, no uz prethodne predbilježbe na adresama pojedinačnih vrtova i arboretuma.

Središnja manifestacija otvaranja 5. Tjedna botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske bit će organizirana u Muzejskomu botaničkomu vrtu Prirodoslovnoga muzeja Rijeka. Ta najmlađa botanička zbirka, posvećena flori liburnijskoga krša, ove godine slavi svoj 10. rođendan, a sam muzej obilježava 70 godina djelovanja.

Također, 18. svibnja obilježava se Medunarodni dan zaštite biljaka (International Plant Conservation Day) i Međunarodni dan muzeja (International Museum Day), a 15. svibnja Međunarodni dan obitelji (International Day of Families), pa učenički posjet nekom od botaničkih vrtova ili arboretuma može biti lijep način za obilježavanje navedenih dana.

Supokrovitelji događanja su Ministarstvo zaštite okoliša i prirode, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo poljoprivrede i Državni zavod za zaštitu prirode.

Program događanja u Botaničkom vrtu Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Program događanja u Farmaceutskomu botaničkomu vrtu "Fran Kušan" Farmaceutsko-biokemijskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

5. Tjedan botaničkih vrtova