Međunarodna mobilnost za unapređenje nastavničkih kompetencija

Panel

Vrijeme:        23.10.2014. od 13:00 - 15:00 sati
Mjesto:          Ul. kralja Zvonimira 8, dvorana 304, 3. kat
Sudionici:      Panel je namijenjen nastavnicima Sveučilišta u Zagrebu

Panelisti:

• prof. dr. sc. Iris Goldner Lang, Pravni fakultet – moderator
  • dr. sc. Ivana Načinović Braje, Ekonomski fakultet – iskustva mobilnosti u Erasmusu
  • izv. prof. dr. sc. Andreja Prevendar Crnić, Veterinarski fakultet – iskustva ugošćivanja dolaznih nastavnika kroz Erasmus
  • Željka Pitner, prof., Ured za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu – Erasmus Mundus mobilnosti
  • Renata Hranjec, prof., Ured za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu – Erasmus+ mobilnosti

Opis:

Međunarodno djelovanje Sveučilišta u Zagrebu jedan je od ključnih vidova sveučilišnog djelovanja koji kroz međunarodne istraživačke aktivnosti te mobilnost studenata, nastavnika i istraživača doprinosi izvrsnosti u svim područjima znanosti i umjetnosti, studija i studiranja na Sveučilištu te međunarodnoj, a osobito regionalnoj vidljivosti i prepoznatljivosti Sveučilišta. Međunarodno iskustvo - u učenju, podučavanju i istraživanju - razvija se u jednu od glavnih kvalifikacija traženih u akademskom svijetu i gospodarskom sektoru općenito. Dobit je višestruka, pored stručnog, osobni rast pojedinca i stjecanje socijalnih vještina u multikulturalnom društvu koje se razvija i u Hrvatskoj, nakon ulaska u EU.

Panel će dati uvid u mogućnosti međunarodne nastavničke mobilnosti koje nudi Sveučilište u Zagrebu, a sudionici panela će iznijeti svoja iskustva mobilnosti i prijava na natječaje.

Želja nam je kroz ovaj panel upoznati nastavnike s mogućnostima, ali i iskustvima sudjelovanja u međunarodnoj mobilnosti u svrhu unapređenja nastavničkih kompetencija, odnosno primjene novih znanja i metoda u nastavi.  Osim navedenog, u panelu će biti govora i o iskustvima ugošćivanja nastavnika iz drugih zemalja kroz program Erasmus.