Priznavanje ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti

Priznavanje ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti na Sveučilištu u Zagrebu

ECTS bodovi se mogu dodijeliti izvannastavnoj aktivnosti studenata Sveučilišta u Zagrebu kao što su studentska praksa ili umjetnička djelatnost koja nije regulirana nastavnim planom i programom, studentsko natjecanje, aktivno sudjelovanje studenata na znanstvenoj, stručnoj ili umjetničkoj konferenciji, radionici, seminaru ili drugoj aktivnosti kojoj prethodno nisu dodijeljeni ECTS bodovi u sklopu studijskih programa Sveučilišta u Zagrebu niti domaćih ili međunarodnih institucija.

Osnovna načela, kriteriji i postupak dodjele ECTS bodova za aktivnosti studenta ostvarenih izvan nastave opisane izvedbenim planom i programom studija Sveučilišta u Zagrebu, uređuju se Pravilnikom o dodjeli ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti (Pravilnik o dodjeli ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti Sveučilišta u Zagrebu).

Postupak prijave izvannastvanih aktivnosti na Sveučilištu u Zagrebu u svrhu dodjele ECTS bodova:

ECTS bodovi za izvannastavnu aktivnost mogu se dodijeliti na zahtjev voditelja aktivnosti koji je osoba u znanstveno-nastavnom ili umjetničkom zvanju i zaposlena na Sveučilištu u Zagrebu, a koja podnese zahtjev prije izvođenja izvannastavne aktivnosti (prethodna dodjela) ili nakon izvođenja izvannastavne aktivnosti (naknadna dodjela). Uz zahtjev se treba priložiti suglasnost dekana. ECTS bodovi za izvannastavnu aktivnost mogu se dodijeliti i na prijedlog studenta sudionika aktivnosti (dodjela na prijedlog studenta). Za prethodno navedene postupke dodjele potrebno je priložiti sljedeće:

1. Prethodna dodjela ECTS bodova na zahtjev voditelja aktivnosti

• ispunjeni obrazac Zahtjev za dodjelu ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti podnosi voditelj aktivnosti
  • popratni dopis/molba za priznavanje ECTS bodova koji potpisuje osoba u znanstveno-nastavnom znanju
  • zahtjevu se prilažu detaljne informacije o planiranom programu, ishodima učenja i načinu njihove provjere te planiranim sudionicima aktivnosti

2. Dodjela ECTS bodova po završetku izvannastavne aktivnosti

• ispunjeni obrazac Zahtjev za dodjelu ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti
  • zahtjevu se prilažu detaljne informacije o provedenom programu, ishodima učenja i načinu njihove provjere, svim sudionicima aktivnosti, a posebno se precizira koji su od sudionika studenata tijekom izvannastavne aktivnosti ispunili pretpostavke iz članka 2. Pravilnika o dodjeli ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti Sveučilišta u Zagrebu za dodjelu ECTS bodova
  • ispunjeni obrazac Popis sudionika kojima se dodjeljuju ECTS bodovi za izvannastavnu aktivnost
  • rok za podnošenje zahtjeva je tri mjeseca od dana završene izvannastavne aktivnosti

3. Dodjela ECTS bodova na prijedlog studenta

• prijedlog za dodjelu ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti može za sebe osobno podnijeti student koji je sudjelovao u aktivnosti
  • prijedlogu student prilaže pisano izvješće o izvršenim aktivnostima (uključujući stvarno potrošeno vrijeme i postignute rezultate) i/ili materijalni trag (npr. prototip, model, sliku, video ili audio snimku i sl.), a po potrebi i dodatne dokaze koji ukazuju na ishode učenja i opravdanost dodjele bodova

Potpisani zahtjev za dodjelu ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti na Sveučilištu u Zagrebu te popratna dokumentacija šalju se na adresu Sveučilišta u Zagrebu kako slijedi:

Radna skupina za priznavanje ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti
Trg maršala Tita 14

te se ista dokumentacija šalje na e-mail: ivan.perkov@remove-this.unizg.hr

Nakon razmatranja zahtjeva, a temeljem podnesene dokumentacije, rektor ili ovlašteni prorektor na prijedlog Radne skupina za priznavanje ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti Sveučilišta u Zagrebu donosi odluku o dodjeli ECTS bodova za izvannastavne aktivnosti. Odluke o prethodnoj i naknadnoj dodjeli ECTS bodova vrijede četiri godine i u tom se razdoblju izvannastavna aktivnost može ponovno izvoditi u skladu s priloženim planom rada. Nakon svake izvedene aktivnosti kojoj su dodijeljeni ECTS bodovi, voditelj aktivnosti dužan je podnijeti izvještaj Sveučilištu u roku od tri mjeseca od dana završetka aktivnosti. U protivnom izvannastavna aktivnost gubi dodijeljene ECTS bodove.

Ivan Perkov
stručni suradnik za studije i studente
e-adresa: ivan.perkov@remove-this.unizg.hr
telefon: +385 1 4698 187